Agroturystyka z wyżywieniem

Dopełnieniem pięknej okolicy i wspaniałej atmosfery są nasze regionalne kulinaria. Przygotowywane przez nas posiłki bazują na lokalnych składnikach oraz tradycyjnych recepturach. Większość produktów w kuchni Dworu Dębogóra pochodzi z ekologicznych upraw. Serwujemy pyszne zupy, regionalne wędliny, ryby, pierogi, sery, chleb oraz wiele innych specjałów. Nasza oferta to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących agroturystyki z wyżywieniem w pięknych okolicznościach polskiej przyrody.

Nasze specjały

Miód

Do śniadania, do wypieków czy do kawy. Miód, nazywany przez niektórych płynnym złotem, wpisuje się idealnie w filozofię naszego działania. Pochodzi z lokalnych pasiek, jest naturalny, aromatyczny i zwyczajnie pyszny. Działamy w zgodzie z naturą.

Chleb

Na wiejskim stole chleba pod dostatkiem. Stworzony na bazie tradycyjnych receptur, ze zboża z ekologicznych upraw. Świetnie komponuje się z lokalnymi serami, warzywami czy wędlinami. W duecie z miodem dostarcza pysznych wrażeń.

Wołowina

Bydło HighlandCattle to królewski rarytas. Mięso tej szkockiej rasy ma wysokie walory kulinarne. Jest miękkie, chude oraz soczyste. Jego szlachetny smak przypomina nieco dziczyznę. Serwowane jest u nas wyłącznie z wcześniejszą rezerwacją.

Posiłki

Prosimy naszych Gości, aby o szczególnych preferencjach żywieniowych (jak dieta bezglutenowa czy wegańska) informowali nas na kilka dni przed przyjazdem do Dworu Dębogóra. Pozwoli nam to na zaplanowanie odpowiednio urozmaiconego menu. Ze względu na lokalizację dworu, pośród lasów i łąk, zachęcamy do wykupienia wyżywienia w pakiecie z pobytem. Standardowe wyżywienie dla gości dworu, stworzone na bazie regionalnych produktów prezentuje się następująco:

śniadanie

obiad

popołudniowa kawa i domowe ciasto

kolacja

Posiłki tematyczne (np. wieczór z wołowiną i winem) oraz dania serwowane na wydarzeniach okolicznościowych wyceniane są indywidualnie.

Wymienione wyżej posiłki wliczone są w cenę pobytu. Istnieje również możliwość przygotowania oferty na pobyt ze śniadaniem i obiadokolacją – prosimy o taką informację podczas składania rezerwacji.

Ognisko i grill

Marzy się Tobie spożywanie posiłków na świeżym powietrzu, a myśl o cieple ognia i odgłosach palonego drewna wywołują błogi uśmiech na twarzy? Z przyjemnością zorganizujemy dla Ciebie grill lub ognisko. Przygotujemy miejsce, opał, mięso, warzywa, sałatki, pieczywo oraz inne dodatki. Zapraszamy do kontaktu oraz indywidualnych ustaleń.