Nasze zwierzęta

Podczas pobytu w Dworze Dębogóra nasi goście przenoszą się w sielską scenerię krajobrazu wiejskiego. Okoliczne pola, łąki, lasy i stawy oprócz wytchnienia od zgiełku miasta i relaksu na łonie natury dają również możliwość podziwiania królestwa zwierząt. Hodowane przez nas krowy rasy Highland są stałym elementem dębogórskich pejzaży. Te długowłose i łagodne stworzenia stanowią atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Oprócz wyżynnego bydła spotkacie u nas także inne zwierzęta gospodarskie oraz przyjaciela domu – psa Fafika. Natomiast na łąkach i polach można podziwiać kolorowe motyle, pasikoniki, rozśpiewane świerszcze i pracowite pszczoły. Agroturystyka i zwierzęta to naturalne połączenie, które daje możliwość powrotu do korzeni i spotkania się z przyrodą.

Krowy - Highland Cattle

Zwierzęta te są atrakcyjne wizualnie i malowniczo komponują się z agroturystyką. Szkockie bydło górskie jest niewysokie. Szczególną sympatię wśród gości budzi ich różnokolorowa, długa sierść oraz bujne grzywy. Krowy Highland są bardzo łagodne i oprócz wspaniałej ozdoby Dworu Dębogóra, przysparzają wiele radości najmłodszym.

Konie

Te cudowne zwierzęta w naszej agroturystyce stanowią walor edukacyjny dla najmłodszych oraz upiększają dębogórski pejzaż. Przy specjalnych okazjach oraz wydarzeniach okolicznościowych zaprzęgane są także do bryczki, a zimą do sani podczas organizowanych kuligów. Nasze konie, jak cała okolica, są spokojne i prowadzą sielskie życie.

Pies Fafik

Prawdziwy przyjaciel to skarb. A Fafik jest nie tylko naszym wiernym towarzyszem, ale także prawowitym członkiem rodziny. Serdecznie wita gości oraz wspólnie z nami dba o atmosferę Dworu Dębogóra. Lubi towarzyszyć zarówno przy pikniku na łące czy podwieczorku na barce, jak również w aktywnym spędzaniu wolnego czasu.

Mini Zoo

Wiemy jaką fascynację dla najmłodszych stanowią zwierzęta gospodarskie. Żeby zaspokoić dziecięcą ciekawość świata przygotowaliśmy Mini Zoo, w którym można nakarmić kozy oraz cielaki, a także pomóc przy opiece nad nimi. Dodatkowo, koza Miłka ze swoją córką Mrówką nauczone są spacerów z najmłodszymi. Zapraszamy!

Zwierzęta polne i łąkowe

Goszcząc w Dębogórze zobaczysz jak bogata i żywa może być przyroda. Bujne trawy i polne kwiaty stanowią naturalne środowisko dla wielu gatunków gadów, owadów oraz ptactwa. Kolorowe motyle, zbierające pyłek pszczoły, pasikoniki oraz biedronki to nasi ulubieni sąsiedzi. A kawa na świeżym powietrzu przy akompaniamencie śpiewu ptaków to nasz luksus.