Atrakcje

Dwór Dębogóra znajduje się na obszarze o dużej atrakcyjności przyrodniczej. Krystaliczne powietrze, przepiękne pejzaże i rodzinną atmosferę wzbogaciliśmy o szereg przyjemności i rozrywek, które uświetnią Twój pobyt. Zarówno osoby, które marzą o spokoju i ciszy, jak również Ci, którzy chcą zaspokoić swoje aktywne usposobienie, znajdą coś dla siebie.

Nasze zwierzęta

Hodowane przez nas bydło rasy Highland jest stałym elementem dębogórskich pejzaży. Te długowłose i łagodne stworzenia są atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Oprócz wyżynnych krów spotkacie u nas także inne zwierzęta gospodarskie oraz przyjaciela domu – psa Fafika. Czytaj więcej o naszych zwierzętach

Kulinaria

Serwujemy dania przygotowane na bazie ekologicznych produktów z własnego gospodarstwa oraz od lokalnych dostawców. Serwujemy własne przetwory, swojskie sery, wędliny, pieczywo oraz pyszne wypieki. Położenie dworu na obszarach objętych programem Natura 2000 wpływa na wysoką jakość chowu zwierząt jak i upraw. Czytaj więcej o kulinariach i wyżywieniu

Strefa relaksu

Skorzystaj z naszych saun, połóż się na naszym drewnianym tarasie i pobudź swój organizm do samoregeneracji. Do dyspozycji gości oprócz sauny suchej oraz infrared, oddajemy również balię z podgrzewaną wodą, naturalny staw biooczyszczalny oraz saunę eventową. Zakres funkcjonowania strefy oraz godziny otwarcia ulegają zmianom, prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.

Tawerna na wodzie

W przycumowanej do brzegu łódce, przy drewnianych stolikach możesz cieszyć się popołudniową kawą z ciastem, czytać książki czy grać w gry planszowe z rodziną i przyjaciółmi. Blask zachodzącego słońca odbijający się w tafli stawu pozostawi na długo wspomnienia pięknych chwil i niesamowitej atmosfery.

Stawy rybne

Na naszym terenie mamy 4 ha zarybionego stawu. Znajdziecie tu Państwo zarówno karasie jak i liny, karpie czy szczupaki. Zarówno wieloletni wędkarze jak i Ci, którzy dopiero zaczynali odnieśli u nas spore sukcesy wędkarskie. Istnieje możliwość wypożyczenia wędki.

Rejs jachtem

Poczuj wiatr we włosach podczas rejsu jachtem motorowym po Noteci. Gospodarz dębogórskiego Dworu jest również pasjonatem wodnych włóczęg. Z takim sternikiem przygoda będzie na pewno niezapomniana. W planie również zwiedzanie zabytkowych śluz na rzece.

Ścieżki turystyczne

Wokół Dębogóry jest wiele tras spacerowo-rowerowych poprowadzonych w malowniczym krajobrazie Puszczy Noteckiej i Drawieńskiego Parku Krajobrazowego. Nieopodal przebiega również międzynarodowy szlak rowerowy. Mapę terenów znajdziesz na stronie ścieżki www.zkwiatkanakwiatek.pl

Muzeum szalonego dziadka

Przenieś się w czasie poznając niesamowite miejsce kipiące historią i opowieściami. Dorobek Muzeum powstaje z pasji Pana Janusza do rekonstruowania starej broni, pojazdów militarnych i armat. Miejsce to tętni energią Szalonego Dziadka, który ciągle pracuje nad nowymi, bojowymi projektami.

Rower wodny

Wdychaj ciszę, chłoń niebieskie niebo, połącz się z naturą. Rower wodny to idealny sposób na spędzenie czasu w gronie najbliższych, odpoczynek i czerpanie promieni słońca w przepięknych okolicznościach przyrody. Pojazd wodny odrestaurowany był wspólnymi, rodzinnymi siłami.

Grzybobranie

Nasze Dębogórskie lasy, obfitują w różne szlachetne odmiany grzybów. Przechadzając się szlakiem leśnych duktów możesz tu spotkać borowiki, koźlarze, maślaki, podgrzybki i wiele innych. Grzybobranie pozowli się Tobie wyciszyć i w pełni poczuć jesienny klimat.

Strefa grillowa

Wspólna biesiada przy dobrej, swojskiej strawie i pysznych trunkach. Doprawiona aromatem powietrza jednego z najczystszych rejonów polski, z nutką odgłosów przyrody i szumu liści. Do dyspozycji oddajemy zarówno strefę grillową jak i miejsce na zabawę przy ognisku.

Paintball w lesie

Dla zainteresowanych możemy zorganizować rozgrywki paintballowe w pobliskim lesie. Zabawa odbywa się przy wykorzystaniu naturalnych przeszkód terenowych. Jest to ciekawa forma na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz integrację z kolegami z pracy czy grupą znajomych. Zobacz ofertę na paintball w lesie

Sport & fun

Dla głodnych zabaw i wysiłku fizycznego przygotowaliśmy zestaw aktywności, które nie pozwolą na nudę. Boisko do siatkówki i badmintona, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, stół do ping ponga i piłkarzyki. A dla najmłodszych gości plac zabaw na świeżym powietrzu.

Muzeum Rolnictwa

Oprócz narzędzi wykorzystywanych w gospodarstwach rolnych można tutaj również zobaczyć starą izbę, pokazującą jak wyglądało życie codzienne naszych przodków. Muzeum znajduje się na terenie Dworu Dębogóra.

Kajaki

W pobliżu Dębogóry znajdują się dwa szlaki kajakowe. Łatwiejszy na rzece Miała, oddalonej o 15 km. Drugi, trudniejszy momentami porównywany do rzek górskich, na Drawie oddalonej o 20 km. Chwyć za wiosło i popłyń z nurtem.