Strefa Relaksu

Skorzystaj z naszej Strefy Relaksu, połóż się na naszym drewnianym tarasie i pobudź swój organizm do samoregeneracji. Do dyspozycji gości oprócz sauny suchej oraz sauny infrared, oferujemy również balię z podgrzewaną wodą, naturalny staw kąpielowy oraz łaźnię olchową. Strefa zawiera komfortowe szatnie oraz zaplecze sanitarne. Całość wykonana z naturalnych materiałów w przewadze drewna, kamienia oraz wikliny. Atmosfera, która roztacza się w tej przestrzeni bliska jest bezpośredniemu obcowaniu z naturą. Efekt ten potęgują rośliny wewnątrz części wypoczynkowej oraz panoramiczne okna zapraszające świat zewnętrzny do środka. Łaźnia olchowa oraz balia z gorącą wodą opalane drewnem liściastym, wraz z ich lokalizacją w koronach drzew dębów, przyprawiają o przyjemny zawrót głowy. Dopełnienia dostarcza wszechobecna, relaksacyjna muzyka oraz zapach palących się świec. Strefa jest czynna cały rok. Zakres funkcjonowania strefy oraz godziny otwarcia zgodne są z aktualną ofertą lub według indywidualnych ustaleń.

Sauna sucha

widokowa sauna fińska oferuje kąpiel w gorącym powietrzu (80-90 oC). Seans w niej wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, niweluje napięcia w ciele oraz wygładza skórę. Dodatkowo wysoka temperatura odpręża zmęczony umysł i pomaga wejść w stan głębokiej relaksacji.

Sauna Infrared

W saunie infrared ogrzewanie organizmu następuje dzięki promieniom podczerwonym, grzejącym ciało do głębokości kilku centymetrów (30-40oC). Z tego względu sauna infrared jest świetną alternatywą dla osób, które nie czują się komfortowo w gorącym powietrzu saun tradycyjnych. Kąpiel w promieniach podczerwonych wspomaga m.in. leczenie bólów mięśniowych, odpręża ciało i spala tkankę tłuszczową.

Łaźnia Olchowa

Wolnostojący budynek łaźni olchowej mieści się wśród malowniczych dębów. Łaźnia parowa przeznaczona jest głównie na eventy oraz seanse saunowe, podczas których wykorzystywane są m.in. witki dębowe. Wilgotność w niej wynosi 40-60%, a temperatura 60-85oC. Łaźnię olchową można wynająć na wyłączność. Przeznaczona jest dla max.10 osób, a korzystanie z sesji poprawia ogólną kondycję i odporność organizmu.

Balia kąpielowa

Dębogórska balia kąpielowa umieszczona jest na świeżym powietrzu pod koronami dębów. Balia posiada system bąbelków, jak w jacuzzi. Dzięki zastosowaniu różnobarwnych świateł led podczas kąpieli korzysta się również z koloroterapii. Wodę w balii opalamy drewnem liściastym. Balia przeznaczona jest dla maksymalnie 6 osób.

Grota Solna

Z dobrodziejstw terapii solnej korzystać może prawie każdy. Zjonizowane powietrze, bogate w mikroelementy wpływa kojąco na samopoczucie psycho-fizyczne i przenosi nas w klimat morski. Regularne przebywanie w grocie solnej może mieć korzystny wpływ m.in. na układ oddechowy oraz układ nerwowy. Nasza grota solna znajduje się w budynku strefy relaksu i już niedługo będzie do dyspozycji Gości.

Sala wypoczynku

Idealne miejsce na regenerację pomiędzy sesjami saunowymi, poczytanie książki czy po prostu odprężenie się przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Wygodne leżaki oraz widok na zielone tereny wokół sprzyjają błogiemu odpoczynkowi.

Staw kąpielowy

Idealnie komponuje się z otoczeniem ogrodu i daje poczucie symbiozy z przyrodą. Jakość wody w naszym stawie jest zdecydowanie lepsza niż w typowym basenie. Klasyczny basen zdecydowanie nie pasował by do otoczenia ekologicznego w naszym gospodarstwie. Zapach i kolor wody przypomina tą z bardzo czystego jeziora. Dno stawu wyłożone jest przyjemnym żwirem płukanym. Dzięki czemu woda nie jest mętna tak jak w jeziorze, które zawiera muł i osady. Brak chloru, powoduje że woda w stawie nie działa drażniąco dla skóry i oczu, lecz bardziej nawilża i odżywia skórę. Klarowność wody sięga do samego dna! Zastosowanie biologicznych i mechanicznych metod filtracji wody umożliwia zachowanie w naszym stawie kąpielowym naturalnej równowagi biologicznej. W takich warunkach zachodzi proces samooczyszczania się wody. Proces napowietrzania wody odbywa się poprzez wprawienie w ruch wody przez system kaskad na przylegającej skarpie tworzących widowiskowy wodospad. Nic tylko zanurzyć się w wodzie i poczuć bliskość z naturą.