Miejsce spotkań

Dwór Dębogóra to zabytkowy kompleks parkowo – dworski. Przyjmujemy gości indywidualnych oraz grupy już od ponad 20 lat. Pełne runa leśnego lasy Puszczy Drawskiej i Noteckiej, jeziora i strumienie oraz jary i wąwozy, przyciągają nietuzinkowych ludzi. Tereny bogate w dziką przyrodą, objęte unijnym programem Natura 2000, dają możliwość zarówno aktywnego wypoczynku jak również spokojnego relaksu i zatracenia się w ciszy.

Wnętrza starannie odnowionego dworu wypełniają pamiątki rodzinne, myśliwskie trofea, stylowe meble oraz portrety przodków. Obszerny park ze starodrzewiem i 500letnimi lipami jest miejscem odpoczynku i ochłody w letnie dni. Szlaki turystyczne, rowerowe, końskie i piesze, prowadzą do przepięknych miejsc przyrody pozwalając zapomnieć o zgiełku miasta. Otaczające, pola, lasy i śpiew ptaków sprawią, że przeniesiesz się do krainy szczęśliwości, spokoju i ładu niczym z kart „Pana Tadeusza”. Przepyszne, tradycyjne jedzenie naszej produkcji uświetni Twój pobyt, a malowniczy zachód słońca ukoronuje Twój dzień. Zapraszamy!

Usłysz śpiew ptaków, spotkaj się z przyrodą, spędź czas z najbliższymi.

Powracający do nas Goście upewniają nas w przekonaniu, że wartości, którymi się kierujemy znajdują swoich zwolenników.

Nie spoczęliśmy jednak na laurach. Bierzemy do serca wszelkie sugestie, poszerzamy ofertę atrakcji, dbamy o to żeby miło zaskakiwać. A powracający do nas Goście są dla nas najlepszą motywacją do dalszych starań.

Spotkanie z rodziną

Przed laty porzuciliśmy życie w dużej aglomeracji i zamieszkaliśmy w Dębogórze. Wybraliśmy prostotę życia wiejskiego. Dziś zachęcamy gości do spędzenia czasu z najbliższymi w atmosferze tradycji i autentyczności. Pozwalamy na powrót do korzeni i rodzinnych wartości. Wizyta w Dębogórze to okazja do zatrzymania się, refleksji i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Przebywanie razem, rozmawianie ze sobą, wymiana poglądów na różne tematy tworzą i wzmacniają więzi międzyludzkie. W Dębogórze stworzyliśmy idealną przestrzeń do tego. Zadbaj o spędzanie wspólnych chwil z najbliższymi, zadbaj o piękne wspomnienia.

Spotkanie z przyrodą

Rozsmakuj się w ciszy i spokoju dziewiczych terenów. Spędź czas na łonie przyrody i poznaj Dębogórskie Karpaty, Roztańczony Las, Bobrową Osadę czy Dolinę Dwunastu Źródeł. Te naturalne atrakcje otoczone są puszczami Drawską i Notecką, przyozdobione przepięknymi rzekami Notecią i Drawą. Pagórkowaty teren sprawił, że region ten nazwany został potocznie „Małymi Bieszczadami”. Pozwól sobie na powrót do korzeni i zobacz, że tutaj czas ma inny wymiar.

Obcując z przyrodą wyostrzamy zmysły, uczymy się uważności, a także szacunku do świata roślin i zwierząt. To również czas na refleksję nad sobą i zastanowienie się co dla każdego z nas jest najważniejsze. Przyroda to również antidotum na wirtualną rzeczywistość.

Spotkanie z historią

Zapraszamy Was do naszego pięknie odrestaurowanego Dworu, w którym znajdziecie liczne ślady bogatej historii zarówno tych ziem jak i naszej rodziny. Miłośnicy militariów mogą zobaczyć prywatny zbiór pojazdów i umundurowania – Muzeum Szalonego Dziadka, którego kolekcja rośnie każdego dnia.